DIAGNOSTYKA TOKSYN
Diagnostyka toksyn Częstochowa
Szczegóły dotyczące diagnostyki toksyn
Toksyny to substancje szkodliwe, których we współczesnym świecie trudno uniknąć. Zanieczyszczenie środowiska, szczególnie powietrza, wysoko przetworzona żywność, silne preparaty chemiczne używane już nie tylko w przemyśle, ale często także w gospodarstwie domowym. To najpopularniejsze, ale nie jedyne źródła toksyn. Trudno ochronić się przed wszystkimi zagrożeniami. Nawet wybór ekologicznego stylu życia nie gwarantuje, że jakieś toksyny nie znajdą się w naszym organizmie. Profilaktyka może niestety nie wystarczyć, a wszystkich konsekwencji nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Diagnostyka w kierunku obecności toksyn może wyjaśnić występowanie dolegliwości, które niekiedy ciężko przypisać do jednej, konkretnej jednostki chorobowej. Warto wykonać ją choćby dlatego, że bagatelizowanie objawów może stosunkowo szybko doprowadzić do pogorszenia samopoczucia i stanu zdrowia. Jedne z najniebezpieczniejszych toksyn, metale ciężkie, występują nie tylko w zakładach przemysłowych i fabrykach, ale przenikają do powietrza i gleby, a stamtąd z kolei do roślin, które spożywamy. Na styczność z toksynami, na przykład substancjami smolistymi, narażone są również osoby czynnie i biernie palące papierosy.
Jako toksyczne rozumiane są też zbyt wysokie ilości substancji, które w pewnych normach są człowiekowi pomocne, a nawet niezbędne do funkcjonowania organizmu.
Obecność toksyn w organizmie – objawy
Zupełnie tak, jak w przypadku obecności innych patogenów, na przykład pasożytów, organizm może reagować różnie. Bardzo dużo zależy od tego, jaka to substancja, jak duża ilość toksyny przedostała się do organizmu i czy organizm przynajmniej częściowo jest w stanie sam się pozbywać szkodliwych składników.
Objawy, podobnie jak krytyczne poziomy poszczególnych substancji, mogą być bardzo zróżnicowane. Nasz organizm posiada pewne mechanizmy obronne, dzięki czemu na początku próbuje sam pozbyć się toksyn, dając nam jednocześnie znać, że dzieje się coś nieprawidłowego.
Zatrucie toksynami może powodować:
- problemy trawienne,
- częstomocz,
- zaburzenia widzenia,
- podrażnienie i obrzęk gardła,
- katar, kaszel,
- trudności w oddychaniu i/lub mówieniu,
- nadmierną potliwość,
- świąd, obrzęki,
- senność, problemy z koncentracją
Trudno którykolwiek z tych objawów uznać za jednoznaczny. Szczególnie, jeśli nie wiemy, że byliśmy narażeni na działanie konkretnej toksyny. Pacjenci często też bagatelizują niepokojące dolegliwości, pozostając jednocześnie w środowisku, które sprzyja regularnemu wchłanianiu kolejnych porcji toksyn. Gdy organizm nie radzi sobie z ich wydalaniem samodzielnie, stan pacjenta może szybko, a nawet gwałtownie się pogorszyć.
Wskazania do wykonania diagnostyki toksyn
Diagnostykę toksyn warto wykonać przynajmniej w dwóch sytuacjach. Pierwsza z nich dotyczy osób, które wiedzą, że na co dzień są narażone na działanie substancji niepożądanych. Dotyczy to między innymi pracowników fabryk, zakładów przemysłowych, osób pracujących w rolnictwie, branży budowlanej, mających częsty kontakt z silnymi detergentami. Ich przenikanie do organizmu może następować nawet mimo stosowania środków ochronnych.
Do drugiej grupy zaliczają się pacjenci, którzy mimo konsultacji z lekarzem i wykonania szeregu badań nie otrzymują odpowiedzi na pytania dotyczące pogarszającego się samopoczucia.
Wskazaniem do diagnostyki w kierunku obecności toksyn mogą być:
- dolegliwości ze strony układu pokarmowego,
- ciągłe zmęczenie, brak energii,
- brak koncentracji, zaburzenia pamięci,
- podwyższona lub obniżona temperatura ciała
- bóle stawów i mięśni,
- zaburzenia układu nerwowego,
- zaburzenia emocjonalne.
Tak jak w przypadku bakterii czy pasożytów, również szkodliwe substancje chemiczne dają objawy niejednorodne, które nawet w procesie pogłębionego wywiadu z pacjentem trudno przypisać jednoznacznie do jednostki chorobowej. Profesjonalna diagnostyka jest jedynym sposobem, aby bez wątpliwości wskazać przyczyny, a następnie wdrożyć najlepszą terapię.
Diagnostyka toksyn Częstochowa
Metodami mającą na celu wykrycie obecności toksyn w organizmie są zazwyczaj badanie kału, moczu lub krwi. Bada się w ten sposób obecność substancji zarówno dających szybkie, gwałtowne objawy, jak i takich, które odkładają się w ciele człowieka i mają długotrwały wpływ na samopoczucie, zdrowie i jakość funkcjonowania na co dzień.
W zależności od rodzaju próbki, miejsca wykonywania badania oraz samego charakteru procesu diagnostyki, na wyniki czeka się od jednego dnia nawet do kilku tygodni.
Proces rozpoznania obecności toksyn jest niezbędny, aby skutecznie przeciwdziałać objawom. Odtruwanie organizmu może polegać na wykorzystaniu bardzo różnych metod. Z pewnością warto uwzględnić również ogólny stan zdrowia i zadbać o to, aby szczególnie w okresie rekonwalescencji, pacjent odżywiał się prawidłowo. W doborze kluczowej dla zdrowia i dobrego samopoczucia diety pomaga dietetyk. Natomiast jako skuteczne, nieinwazyjne metody leczenia polecamy w SYMBIOSS Centrum plazmoterapię oraz terapię wodorem.
Biorezonans magnetyczny a diagnostyka toksyn
W procesie diagnostyki patogenów różnego typu, również toksyn, korzystamy w SYMBIOSS Centrum dietetyki i terapii z nowoczesnej metody biorezonansu magnetycznego.
Wykorzystujemy certyfikowane urządzenie 8D-NLS, które w nieinwazyjny, bezbolesny sposób rozpoznaje poszczególne patogeny, takie jak bakterie, pasożyty, grzyby i toksyny. Jego niezwykle wysoka, aż 95-procentowa skuteczność pozwala na postawienie dokładnej diagnozy. To podstawa do wdrożenia najlepszej terapii i powrotu do zdrowia.
Biorezonans magnetyczny może być stosowany w każdym wieku. Przeciwwskazaniami są ciąża, choroba nowotworowa oraz rozrusznik serca. Przed badaniem przez 2 godziny nie należy spożywać posiłków oraz płynów innych niż woda.
Diagnostyka ogólna to badanie trwające 60-90 minut. W tym czasie pacjent przyjmuje pozycję siedzącą.
Szczegółowe informacje dotyczące metody biorezonansu magnetycznego, sposobu działania wykorzystywanego przez nas urządzenia oraz jego możliwości, znajdują się na naszej stronie informacyjnej dostępnej pod tym linkiem.